Klub Jeździecki Białystok

Opis

Klub Jeździecki Białystok z siedzibą w Ignatkach koło Białegostoku ma za sobą bardzo barwną i bogatą historię, choć w obecnym kształcie funkcjonuje stosunkowo niedawno. Rozpoczął swoją działalność w 1968 roku jako Studencki Klub Jeździecki z siedzibą w Zespole Szkół Rolniczych w Dojlidach. Powstał z zamiłowania do koni i sztuki jazdy konnej człowieka orkiestry – mgr Stanisława Żyźniewskiego, który niemal 15 lat wcześniej powołał do życia w tejże szkole sekcje jeździecką.

Studencki Klub Jeździecki z Białegostoku był w ówczesnym czasie obok Klubu warszawskiego drugą tego typu jednostką statutową w Polsce. W 1973 roku zmieniono miejsce jego siedziby. Przeniesiono go do Ignatek. Po wielu perturbacjach w lutym 1985 roku Studencki Klub Jeździecki przemianowano na Klub Jeździecki Białystok. Przeprowadzono też reformę statutu Klubu. W roku 1988 z PGR – Ignatki utworzono Ośrodek Hodowlano-Jeździecki, który z powodzeniem funkcjonował do momentu przemian polityczno-gospodarczych w Polsce. Po fatalnym dla Klubu roku 1991, dzięki pasji i  miłości do koni członkowie Klubu podjęli ryzykowną, ale skuteczną próbę reaktywacji. Dzięki ich uporowi Klub Jeździecki Białystok, nie bez problemów, ale z doskonałym skutkiem funkcjonuje do dziś. Prężnie się rozwija i jest ważnym ośrodkiem w naszym regionie.

Z naszą działalnością wiążą się pierwsze w historii naszego regionu zawody sportowe, zarówno  w konkurencjach skoków przez przeszkody, jak i długodystansowych rajdów konnych. Nie bez znaczenia jest fakt, że nieustannie staramy się podtrzymywać również inne ważne podlaskie tradycje konne i wszczepiać miłość do koni coraz to nowym pokoleniom, by nasza wyjątkowa pasja była nadal kultywowana.

Nie zrobilibyśmy tego bez naszych sympatyków i sponsorów. Zapraszając do współpracy wszystkich zainteresowanych, serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

Kontakt:
tel/fax: 85 663 29 94
email: kjbialystok@wp.pl
www.jazdakonna.bialystok.pl

Lokalizacja

podlaskie
ul. Jeździecka 6, 16-001 Kleosin

Oferty Obiektu

Nazwa Opis Cena

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz.

rejestruj2